Wzięłam tabletkę "72 godziny po" - czy mogła mieć wpływ na regularność cyklu?

Witam, w grudniu brałam tabletkę "72 godziny po", okresu dostałam po 7 dniach i w styczniu okres spóźnił mi się 3 dni, teraz spóźnia się już 5. W 3. dniu, jak się spóźniał, robiłam test ciążowy i wyszło, że nie jestem w ciąży. Czy to nadal może być skutek uboczny tabletki, czy może za wcześnie zrobiłam test i jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
lek, który Pani zażyła w grudniu, ma dużo działań niepożądanych. Jednym z takich działań są zaburzenia cyklu. Są one zazwyczaj przejściowe. Ze względu na to, że w Pani przypadku cykl uległ rozregulowaniu, proponuję konsultację ginekologiczną.
Wynik testu ciążowego należy uznać za wiarygodny. Dlatego ciąża jest wykluczona.
Pozdrawiam