Wzmożenie rysunku zrębu dolnego pola płuca prawego

Proszę o ocenę mojego opisu prześwietlenia płuc. Wzmożenie rysunku zrębu dolnego pola płuca prawego. Zrosty przeponowo-opłucnowe zarys obu kopuł przepony. Wydłużony, miażdźycowo zmieniony łuk aorty. Proszę o ocenę i dalsze zalecenia.

Witam serdecznie,

Wynik badania RTG płuc świadczy o stanie zapalnym obecnym lub przebytym. Weryfikacja należny do lekarza prowadzącego w oparciu o stan kliniczny. W łuku aorty znajdują się blaszki miążdżycowe. Konieczna konsultacja u lekarza kierującego na badanie.

Pozdrawiam.