Wzniesiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa

Proszę o interpretację wyników MR kręgosłupa i poradę do jakiego lekarza się udać neurologa czy ortopedy??. -wzniesiona fizjologiczna lordoza lędźwiowa -dehydratacja krążków między kręgowych -na poziomie L4 ,L5 tylna i obustronnie tylno-boczna wypuklina krążka międzykręgowego z uciskiem przedniej ściany worka oponowego ze spłyceniem zachyłków bocznych i zwężeniami dolnych odcinków otworów międzykręgowych.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W badaniu obrazowym zostały opisane zmiany (najprawdopodobniej zwyrodnieniowe) lub ew. pourazowe. W związku z obecnym uciskiem na worek oponowy, powinien Pan zostać skonsultowany w pierwszej kolejności przez neurologa. Po badaniu klinicznym, specjalista ten może także zlecić konsultację ortopedyczną.