Wznowa ostrej białaczki szpikowej a przeszczep komórek macierzystych

Mama choruje na ostra biakaczke szpikowa,ma 63 lata,bez zadnych innych chorob.Nastapila wznowa bialaczki po 9 miesiacach.Czy bedzie mozliwy przeszcze "od siebie" Czy komorki macierzyste pobiera si e przed chemia ??? jak silna jest chemia w przypadku przeszczepu ? Pozdrawiam z Gdanska

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety nie znając dokładnego stanu klinicznego oraz parametrów hematologicznych nie mogę odpowiedzieć na powyższe pytania. Najlepiej jak udadzą się Państwo do lekarza hematologa, onkologa który będzie mógł dokładnie odpowiedzieć na powyższe pytania. Pozdrawiam