Wzrost BHCG przy jednoczesnym spadku progesteronu

Witam, jestem w 9 tc (I dzień miesiączki 4.09). 03.11 zrobiłam badania, wyniki: BETA hcg-108377 U/L, a Progresteron 118 nmol/l. 05.11 powtórzyłam badania: BETA hcg 111667 U/L, Pprogresteron 109,6 nmol/l. Proszę o odp. czy wzrost BETA hcg nie jest za mały? przy jednoczesnym spadku progresteronu? Anna

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Przyrost Beta HCG w późniejszych tygodniach może się zmieniać i najważniejsze jest to, że ma tendencję wzrostową. Jeśli chodzi o poziom prosgesteronu to powinien on również wzrastać. Proponuję skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który określi czy w Pani przypadku nie jest wskazana suplementacja lekami zawierającymi ten hormon.