Wzrost D-dimerów w ciąży

Ja równiez jestem w ciąży biore od 5 tyg. Fraxiparine 0,8 teraz jest 22 tydz. i D-dimery cały czas rosną. Czy to normalne ?????

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wzrost poziomu D-dimerów jest obserwowany u większości kobiet w ciąży. Wszystko zależy jednak od poziomu wzrostu i ew. objawów klinicznych zakrzepicy, obecności żylaków kończyn dolnych. Musi Pani przede wszystkim pozostawać pod opieką lekarza.