Wzrost MXD po porodzie

Czy po porodzie może wzrosnąć poziom MXD, a jeśli nie, to co to oznacza?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

MXD to jeden z parametrów morfologii krwi, który dotyczy krwinek białych, czyli leukocytów. Bezpośrednio po porodzie zachodzą zmiany w układzie białokrwinkowych, przejściowo wzrasta ich liczba, dlatego wartości Pani badań mogą nieznacznie odbiegać od normy. Podwyższenie tego wskaźnika może też świadczyć o zakażeniu bądź o alergii. Pani lekarz, po zbadaniu Pani, powinien zdecydować, czy jest potrzeba powtórnego wykonania morfologii oraz rozmazu ręcznego krwi.