Wzrost tętna, duszności i omdlenia u 16-latka

Witam.Mój 16 letni syn ma ostatnio dziwne napady.Bez przyczyny wzrasta mu tętno do 180/min,pojawiają się duszności.Trwa to ok.5-15 min.Dziś po spacerze miał przy takim napadzie omdlenie.Cisnienie 160/118 ,tętno 188. Pediatra zlecił EKG ,które po napadzie nic nie wykazało. Co może być przyczyną ???

Proszę udać się do kardiologa dziecięcego celem diagnostyki.
On podejmie decyzje czy poza badaniem usg serca nie należy wykonać badania ekg m.Holter.
Trzeba to wyjaśnić zwłaszcza,iż podaje Pani,iż wystąpiło omdlenie.

Pozdrawiam

Warto kilkakrotnie w ciągu dnia mierzyć tętno i z taką kartą obserwacji udać się do kardiologa.Do czasu rozstrzygnięcia odroczyć syna od zajęć na W-f.