Wzrost wagi a naturalne metody na zmniejszenie żołądka

Witam ostatnio przybrałem na wadze mam ok 170cm a ważę ponad 80kg. Mam spory brzuszek niestety diety to droga sprawa, ale zauważyłem że sporo jem i prawdopodobnie mam rozepchany żołądek.. moje pytanie to czy da się jakoś go skurczyć ? naturalnie np po przez zmniejszanie posiłków dłuższe jedzenie itd. ? Czy to internetowy pic na wodę? i czy od picia wody żołądek też się rozpycha ? Proszę o odpowiedz Pozdrawiam Kamil

Witam. Jedząc duże porcje rzeczywiście "rozpychamy" sobie trochę żołądek. Opcją na jego zmniejszenie jest jedzenie mniejszych porcji, ale częściej. Mniejsze - dlatego, że mimo, że na początku będzie ciężko po jakimś czasie ogranizm przyzwyczai się do mniejszych porcji i to mu w zupełności wystarczy. Częściej - dlatego, że jadając częściej, ale mniejsze porcje (co3-4)godz. nie będzie Pan odczówał głodu, a to najczęściej jest impuls do sięgnięcia po coś do jedzenia. Przed posiłkiem warto wypić trochę wody, ona rzeczywiście wypełni żołądek i do mózgu dotrze sygnał, że już rzeczywiście "coś" w nim jest, dlatego można mniej zjeść np. na obiad. Jeśli chodzi o wodę to korzystniej jest pić wodę często, ale po kilka łyków niż jednorazowo np. 0,5j - to obciąża żołądek i układ krążenia. Dlatego proszę być konsekwentnym i dać sobie czas na początek minimum tydzień, aby przyzwyczaić się do mniejszych porcji. Pozdrawiam

Proponuje zastosować w najbliższym tygodniu 1-2 dni tzw. diety płynnej. Dieta płynna ma na celu obkurczenie ścian żołądka. Polega na tym, że w danym dniu możemy przyjmować w dowolnych ilościach płyny takie jak: woda mineralna niegazowana, herbata czarna, zielona, ziołowa, soki warzywne, soki owocowe oraz do 1 litra jogurtu, maślanki, kefiru.
Dieta płynna może trwać tylko 1 dzień.
Można ją stosować maksymalnie 2 razy w tygodniu (najlepiej z przerwą 2 - dniową). Nie należy łączyć „dni płynnych” z ćwiczeniami czy intensywną praca.
W pozostałe dni, niech postara się Pan jeść częściej w mniejszych ilościach oraz zrezygnować z napojów gazowanych.

Dzień dobry
Niestety nie ma naturalnych metod na zmniejszenie żołądka. Jedynym skutecznym nieinwazyjnym sposobem, jest ograniczenie porcji jedzenia . Bardzo ważne jest jedzenie regularnie co 3-4 godziny niewielkich posiłków. Woda nie rozpycha żołądka Dziennie powinniśmy wypijać jej ok 6 szklanek. Najlepiej wybierać wody mineralne
Pozdrawiam Monika Kruszelnicka