Wzrost wagi ale obwody ciała bez zmian

Witam.Co oznaczają poszczególne fakty: 1.waga wzrosła,ale obwody cala sa bez zmian. 2.waga zmalala,ale obwody ciala wzrosly. 3.obwody ciala zmalaly,ale waga wzrosla. Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Witam. Ogólna waga czyli masa ciała to za mało precyzyjne wyznaczniki, bardziej istotny jest skład ciała, czyli masa mięśniowa i tkanka tłuszczowa. Osoba, która waży np. 60 kg może mieć mało masy mięśniowej, a więcej tkanki tłuszczowej, więc obwód jej pasa jest większy niż u osoby, która waży 60 kg, ale większą część jej ciała stanowią mięśnie, a mniej tkanka tłuszczowa. Obwody ciała maleją a waga może wzrastać jeśli osoba ćwiczy i zamienia tkankę tłuszczową na mięśniową. Proszę wylogowywać sobie jak wygląda kg mięśni i kg tkanki tłuszczowej i zobaczyć jaka jest różnica w objętości, np tutaj http://gympro.pl/trener-personalny-blog/ciezar-tkanek---tluszcz-vs--miesnie