Wzrost wagi, problemy z wypróżnianiem a nieregularne posiłki

dobry wieczór mam broblem ,dotyczacy wagi jem srednio ale nie regularnie i tyję w oczach oprocz tego mam duze problemy z wyproznianiem .Prosze o pomoc.Pozdrawiam Anita.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Na dobry początek proponuję po prostu 3 posiłki dziennie. Śniadanie bez węglowodanów przynosi świetne efekty - jaja z warzywami, mięso z warzywami, pasty rybne, twarogowe np. w papryce, śledzie, pestki. Do tego reszta posiłków złożona z nieprzetworzonej żywności - podstawa to warzywa, do tego mięso, jaja, ryby, zdrowe tłuszcze (masło, oliwa, olej kokosowy), tłusty (tak!) nabiał. Warto ograniczyć produkty mączne, ziemniaki, wszystko co przetworzone (słodycze, gotowce), żadnego cukru, soków, mało owoców (ewentualnie jagodowe). Ważne są zielone warzywa. Polecam też suplementację tranem i witaminą D. Najważniejsze - proste, prawdziwe, nieprzetworzone jedzenie.
Pozdrawiam serdecznie