Osłabiony wzwód penisa a masturbacja

Mam 18 lat i nie wiem co mi dolega, chodzi mi głównie o wzwód, jestem z dziewczyną rok i na początku penis osiągał swój szczyt i twardość od samego leżenia obok niej i ocierania, a teraz albo go brakuje albo osiaga swoje rozmiary ale nie staje lub staje na krótko, częsta masturbacja może mieć na to wpływ? Ponadto gdy jest w zwykłym stanie wydaje sie mniejszy niż poł roku temu, ta cała sytuacja może być spowodowana żylakiem pod lewym jądrem? Krew nie jest pompowana tak jak być powinna? Proszę o odpowiedz.

18 LAT ponad rok temu

Tak, masturbacja może mieć wpływ na popęd seksualny. Ma to miejsce co najmniej w dwóch mechanizmach, czysto fizjologicznym, oraz psychologicznych (nastawienie na bardzo określony typ przyjemności). Oznacza to, że dobrym rozwiązaniem było by zaprzestanie na jakiś czas (kilka tygodni) masturbacji jeśli to nie pomoże należy szukać przyczyny organicznej. Żylak może ale nie musi wpływać na potencję.