Z czym związane jest straszne kłucie brzucha (i w kroczu) w 33 tygodniu ciąży?
Witam, dziś zaczął mi się 33 tydzień ciąży.
Od 5 dni mam straszne kłucie brzucha, mniej więcej w połowie drogi między pępkiem a piersiami, w podbrzuszu (tu gdzie zaczynają się majtki) i w kroczu.
Mały ma ułożenie miednicowe "stopkowe" (jedna noga jest wyprostowana i na USG nawet nie było widać stopki, bo chowała się gdzieś nisko w okolicach mojej kości łonowej). Dziecko od początku ciąży jest nisko osadzone, ale lekarze mówili, że nie ma żadnych nieprawidłowości.
Od początku ciąży miałam delikatne kłucia w podbrzuszu i po obu stronach brzucha. Lekarz mówił, że macica się rozrasta. Kłucie to przypominało kłucie mnie igłą. Ale od 5 dni mam wrażenie, że ktoś nadziewa mnie na widelec z całej siły i to w tych samych miejscach. Jakbym sińce miała i coś mnie w nie widelcem kłuje. Szczególnie jak przekręcam się na łóżku, próbuję się podnieść, usiąść, nachylić i jak chodzę.
Gdy mam to kłucie w kroczu, to mam wrażenie, że mały jest bardzo nisko - jakby spadł na dno brzucha i towarzyszy temu ból w dolnej części pleców.
Dodam, że nie plamię i nie plamiłam, nie mam białka w moczu... Nie przytyłam też dużo (8-9 kg). Podejrzewam, że kolejny raz lekarz powie, że to rozrastająca się miednica i mam olać ten ból (który nie pozwala mi normalnie funkcjonować).
Ale czy to może być coś innego, coś niepokojącego?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania
Witam!
W przypadku, jeżeli na badaniach kontrolnych u ginekologa, nie ma żadnych nieprawidłowości ani w badaniu ginekologicznym, ani w badaniu USG, to nie ma powodu do niepokoju. U niektórych kobiet bóle związane z powiększaniem się macicy są bardziej nasilone (nacisk na dno miednicy).
Ponadto być może rozchodzi się spojenie łonowe, bardzo częsty problem położniczo-ginekologiczny.
Serdecznie pozdrawiam!