Z czym związane są brązowe plamienia i spóźniający się okres?

Witam!
Wiele czytałam tutaj na ten temat, ale może ktoś będzie mi w stanie pomóc lub odpowiedzieć na pytanie. Problem polega na tym, że dostałam brązowe plamienia przed okresem, tak mi się wydawało. Okres powinnam dostać 2 dni temu. Co jednak nie nastąpiło.
Przyznam, że staram się o dziecko w dni płodne, kochałam się z moim chłopakiem regularnie w dni płodne. Antykoncepcję odrzuciłam w styczniu, tzn. wzięłam ostatni zastrzyk. Teraz powinnam dostać okres, a tu jego brak.
Najpierw dość duże brązowe plamienia, później lekka krew i brązowe plamienia. Testu jeszcze nie robiłam. Jednak zastanawia mnie, czy to może być torbiel, ponieważ podczas stosunku czasem odczuwam ból w okolicy prawego jajnika. Sama już nie wiem, co mam myśleć. Może ktoś miał podobną sytuację i będzie w stanie mi odpowiedzieć lub udzielić pomocy.
Do lekarza nie mam jak iść, bo jestem za granicą, a tutaj wszystko załatwia się u lekarza ogólnego, a on szuka na internecie i powie, że może to być „to”, a może „tamto”:(
Z góry dziękuję za pomoc!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jak rozumiem, w styczniu odstawiła Pani antykoncepcję hormonalną w postaci zastrzyków i następnie miesiączkowała Pani regularnie. W takim układzie w pierwszej kolejności powinna Pani wykluczyć jednak ciążę (wykonać test), gdyż w pierwszym trymestrze dość często występują skąpe krwawienia i plamienia, szczególnie w terminach, w których normalnie wypadałyby miesiączki.
Jeśli wynik testu będzie negatywny, proszę wykonać go ponownie po tygodniu. Powtórny wynik negatywny oraz dalszy brak miesiączki będzie wskazywał na zaburzenia hormonalne jako przyczynę braku miesiączki i obecność plamień.
Natomiast ból podczas stosunku wymaga konsultacji z lekarzem ginekologiem. Jego przyczyną może być rzeczywiście torbiel jajnika, ewentualnie też np. endometrioza. Sama torbiel czy endometrioza nie spowodowałaby jednak zaburzenia regularności cyklu.
Pozdrawiam serdecznie!