Z pochwy wydobywa mi się biały śluz - co to znaczy?

Nie miałam jeszcze miesiączki, a z pochwy wydobywa mi się biały śluz. Nie ma zapachu oraz jest tylko biały i lepki. Nic mnie nie swędzi, ale jestem za młoda, żeby iść do ginka. Co mam zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nikt nie jest za młody, aby wybrać się do ginekologa (zresztą zbyt stary też nie...)! Istnieje nawet taka specjalizacja lekarska - ginekologia dziecięca (dzieci też mogą mieć grzybicę pochwy po antybiotyku). Jedynym koniecznym warunkiem jest płeć żeńska... Ale żarty na bok.

Jeśli śluz jest bezwonnny (bez zapachu), nie towarzyszą mu żadne inne dolegliwości (np. bóle podbrzusza, gorączka...) i nie jest go bardzo dużo, to najprawdopodobniej jest to fizjologiczna wydzielina dróg rodnych. Jednym słowem: kobiety tak mają, nie jest to nic niepokojącego. W razie wątpliwości warto oczywiście rozważyć wizytę u lekarza.

Pozdrawiam!