Z pochwy wydziela się dziwny biały śluz. Czy to jest normalne?

Witam,
jestem w 23 tygodniu ciąży. Od paru tygodni zauważyłam, że z pochwy wydziela się dziwny biały śluz, podobny do mleka o intensywnym i nieprzyjemnym zapachu.
Czy to jest normalne? Boję się o swoje Maleństwo, to jest moja pierwsza ciąża.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Biała wydzielina z pochwy, o nieprzyjemnym zapachu może świadczyć o infekcji dróg rodnych.
W czasie ciąży dziecko jest zanurzone w płynie owodniowym, który wraz z błonami płodowymi stanowi barierę oddzielającą nieskażone środowisko dziecka od zainfekowanych dróg rodnych matki.
Na skutek infekcji może dojść do pęknięcia błon płodowych, wówczas drobnoustroje z pochwy przedostają się do wnętrza macicy, do płynu owodniowego, a tym samym do organizmu dziecka. Każda taka infekcja w ciąży powinna być leczona. Nie można tego robić na własną rękę.
Konieczna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam