Za mały pęcherzyk?

Witam! Mam 25 lat. Nurtuje mnie jedna rzecz. Otóż ostatnią miesiączkę miałam 23. 10. 2009 r. Niedawno dowiedziałam się (robiąc test ciążowy), że jestem w ciąży. Od razu umówiłam się na wizytę do mojej Pani doktor. Na USG wykonanym przez Panią doktor było widać maleńki pęcherzyk, bez zarodka (z moich obliczeń był to 5 tydzień). Czy na tym etapie może nie być jeszcze widoczny zarodek? Bardzo się denerwuje. Kolejne USG mam za 2 tygodnie. W jakim tygodniu zarodek może być już widoczny. Miesiączki mam nieregularne. Owulacja z moich obliczeń wystąpiła 10/11 listopad. Proszę o odp.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Pęcherzyk ciążowy widoczny jest zwykle ok. 4-5 tygodnia ciąży (licząc od ostatniej miesiączki), natomiast zarodek ok. 5-6 tygodnia. Skoro owulacja najprawdopodobniej wystąpiła później niż 14 dnia cyklu, to tym bardziej zarodek miał prawo być jeszcze niewidoczny. Pozdrawiam!