Za niska wartość hematokrytu i krwinek czerwonych

Witam. Proszę o interpretację wyników. WBC 6,51 tys/ul, RBC 4,45 mln/ul, HGB 12,8 g/dl, HCT 36,3%, MCV 81,7 fl, MCH 28,7 pg, MCHC 35,1 g/dl, CHCM 35,1 g/dl, RDW 13,6%, HDW 2,52 g/dl, PLT 229 tys/ul, CH 28,5 pg, MPV 10,1 fl, PCT 0,23%, PDW 52,4%.

Redakcja abcZdrowie

Nieprawidłowości w przedstawionych wynikach to za niska wartość hematokrytu i mała krwinek czerwonych, co może świadczyć o niedoborze żelaza. Jeśli wyniki te dotyczą mężczyzny, za niska jest również wartość hemoglobiny - niedokrwistość. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który ustali dalsze postępowanie.