Za niskie ułożenie pęcherzyka ciążowego - czy mamy się czym martwić?

Witam! Ostatnio byliśmy z żoną na pierwszym badaniu w ciąży. Pani doktor powiedziała, że na razie tylko widać pęcherzyk
1,06 cm i że jest on trochę za nisko ułożony - kazała nam przyjść za 10 dni. Czy to jest normalne takie ułożenie pęcherzyka? Czy w tym tygodniu powinien już być widoczny zarodek? Jesteśmy pełni przemyśleń czy wszystko jest w porządku.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W tym wieku ciąży nie zawsze widać zarodek, czasem staje się on widoczny nieco później - stąd prośba lekarza o powtórną wizytę za 10 dni. Jeżeli lekarz stwierdził, że pęcherzyk jest położony za nisko, to znaczy, że takie ułożenie pęcherzyka nie jest "normalne". Trudno mi powiedzieć, czy będzie ono miało jakiekolwiek konsekwencje dla rozwoju ciąży.

Często niskie "zaimplantowanie się" zarodka w macicy jest później rekompensowane wzrostem dziecka "do góry" macicy. Proszę być dobrej myśli i nie denerwować się na zapas.

Pozdrawiam serdecznie!