Za wcześnie zażyta tabletka

Postanowiłam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne i zgodnie z ulotką zażyłam pierwszą tabletkę w pierwszym dniu miesiączki... jednak jak się okazało, było to plamienie, które następnego dnia się skończyło i 4 dnia brania tabletek dostałam kolejne plamienie (nieregularny, prawdziwy okres, który miałam do tej pory)... czy zażyłam tabletkę za wcześnie? Co mam teraz zrobić? Brać dalej tabletki z tego opakowania? Czy jestem w pełni zabezpieczona przed ciążą? Proszę o szybką odpowiedź! Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne mogą skracać miesiączkę, zatem plamienie mogło być właściwym okresem, który został stłumiony działaniem tabletek. Jednak, aby uzyskać pełną ochronę, proponuję stosować dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatyw) przez pierwsze 7-dni przyjmowania doustnej antykoncepcji.