Zabezpieczenie po pominięciu tabletki w 3 tygodniu

Dzień dobry! Mam problem, bo w 3 tygodniu brania tabletek zapomniałam o jednej i wzięłam ją z większym opóźnieniem niż 12 h, lecz wcześniej w ogóle nie było współżycia, więc dokończyłam opakowanie (do tego momentu także nie było współżycia), zrobiłam 7-dniową przerwę (w tej przerwie także nie było współżycia), wystąpiła miesiączka tak jak zawsze, czyli w tej 7-dniowej przerwie i po 7 dniach zaczęłam brać nowe opakowanie, czy mogę liczyć, że jestem już zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wprawdzie zalecane postępowanie w przypadku pominięcia pigułki w trzecim tygodniu jest nieco inne, ale najprawdopodobniej nie będzie Pani miała "kłopotów". Dla większej pewności warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie (np. prezerwatywa) jeszcze przez 7 pierwszych dni stosowania pigułek z nowego opakowania.

Pozdrawiam!