Zabieg przecięcia błony dziewiczej

Słyszałam o zabiegu przecięcia błony dziewiczej. Na jakich warunkach jest ten zabieg odbywany, czy każda dziewczyna może się zgłosić i czy wgl taki zabieg jest wykonywany?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Taki zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu kiedy błona dziewicza jest na tyle mocno rozwinięta, że utrudnia lub uniemożliwia pierwszy stosunek lub gdy stanowi przeszkodę w wypływaniu krwi menstruacyjnej.