Zabieg usunięcia nadżerki - utrata dziewictwa?

Witam! Kilka dni temu lekarz wykrył u mnie nadżerkę. Powiedział mi iż powinno się ją usunąć bo jest bardzo duża. Mam 24 lata i jestem jeszcze dziewicą. Miałam pobraną próbkę do cytologii, a badana byłam wziernikiem (co sprawiło mi ogromny ból). Od kilku dni przeszukuję bezskutecznie internet w poszukiwaniu informacji na ten temat. Czy operacja wypalenia nadżerki wymaga wcześniejszego usunięcia błony dziewiczej? Czy jest szansa odbyć takowy zabieg bez jej usunięcia/uszkodzenia? błagam o odpowiedź bo już nie wiem co zrobić ze swoimi myślami...

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wszystko zależy od kształtu, wielkości i grubości błony dziewiczej. Jeżeli jednak była już Pani badana wziernikiem, to nie sądzę, żeby doszło do dalszego, istotnego uszkodzenia błony dziewiczej przy zabiegu wypalania nadżerki. Proszę pamiętać, że dziewictwo to nie tylko kawałek błony. Niektóre kobiety są jej praktycznie pozbawione od urodzenia, a nie sposób nie nazwać ich dziewicami.

Pozdrawiam serdecznie!