Zabieg usunięcia szyjki macicy trzonu

Witam mam pytanie w kwestii usunięcia szyjki macicy trzonu dokładnie miałam operacje w listopadzie 2013 roku teraz zrobiłam cytologia i znowu pojawił się problem i mam się zgłosić do lekarza na badania kolposkopowe boje się ze lekarz usunie mi wszystko czy jest jeszcze jakaś inna szansa czy tylko usunięcie .mam 33 lata.

Za malo danych. Nie informuje nas Pani co było powodem zabiegu. Ponadto "szyjka", "trzon" to nazwy anatomiczne części macicy. Wydaje mi się, że ani jednego ani drugiego nikt Pani nie usunął. Może miala Pani zabieg częściowego usunięcia szyjki. Cytologia jest tylko badaniem przesiewowym, mającym na celu wykrywanie raka szyjki i stanów przedrakowych. O leczeniu decyduje kolposkopia i wynik biopsji. W razie wątpliwości radziłbym skonsutować się z lekarzem ginekologiem-onkologiem. Na pewno jest mozliwość leczenia oszczędzającego.