Zaburzenia erekcji natury psychogennej

Witam, mam 26 lat mam zaburzenia erekcji natury psychogennej byłem u seksuologa i urologa. Urolog zapisał mi Cialis 20mg i powiedział, że po kilku stosowaniach wszystko powinno wrócić do normy jednak po zakupie leku przeczytałem na ulotce, że zdarzały się skrajne przypadki utraty wzroku u pacjentów bądź nawet zgon. Nie mam dolegliwości sercowych, nie miałem nigdy udaru mózgu czy więc w moim przypadku stosowanie tego leku jest całkowicie bezpieczne? Nie chce ryzykować zdrowia lub życia dla seksu

Dzień dobry!

Każdy lek zawiera na ulotce opis możliwych skutków ubocznych. Zawiera jednak także informację o przeciwwskazaniach do jego stosowania (których Pan nie ma) oraz wyliczone prawdopodobieństwo skutków ubocznych (zazwyczaj niezwykle małe).
Gdyby ten lek niósł realne ryzyko zagrożenia zdrowia i życia nie był stosowany tak powszechnie i skutecznie, jak jest obecnie.

Pozdrawiam!