Zaburzenia hormonalne i wyznaczenie dni płodnych

okres miałam 20 grudnia skończył się 26grudnia,kiedy będę mieć dni płodne,dodam że zaraz po okresie miałam na następny dzień gęsty śluz jak na dni płodne uzyskałam odp że powinnam iść do specjalisty zaburzenie hormonów że mam i że w ogóle coś nie tak ale byłam u ginekologa 2tygodnie temu i powiedział mi że wszystko jest w porządku więc nie wiem co już mam myśleć,proszę o pomoc,pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu prawidłowego obliczenia dni płodnych należy znać pierwszy dzień ostatniej miesiączki oraz długość cyklu. Niestety nie podała Pani drugiej informacji, dlatego też nie mogę podać konkretnych dat. Mówiąc ogólnie znając długość cyklu wyliczamy datę owulacji, która wypada w środku cyklu. Za dni płodne uznajemy natomiast 4 dni przed oraz 3 dni po.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli Pani cykle są regularne i trwają 28-29 dni to dni płodne powinny wystąpić około 6.01 i potrwają do 13.01.