Zaburzenia krwawienia z odstawienia

Witam.Od 2/3 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne Lesiplus 24+4.Krwawienia z odstawienia występowały zazwyczaj przy 3 tabletce placebo, a zawsze przed krawieniem pojawiało się jednodniowe plamienie.Około tydzień temu współżyłam ze swoim chłopakiem i zaznaczam, że nigdy nie doszło do wytrysku, gdy był on we mnie.W tym samym tygodniu miałam też dość silną biegunkę.Teraz mija już 3 dzień tabletek placebo, a nie wystąpiło nawet plamienie.Czy to może być normalne czy spodziewać się już ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę powiedzieć aby ciąża w tej sytuacji była pewna. Warto zaznaczyć iż tabletka wchłania się do 3-4 h od przyjęcia. Jeżeli w tym czasie wystąpią biegunka lub wymioty możliwe jest zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej.