Zaburzenia lękowe i zaburzenia osobowości

zaburzenia lękowe ,zaburzenia osobowosci (osobowosc bierno-zależna) uzależnienie od benzodiazepin(4 lata jestem czysty)i zaburzenia zachowania spowodowane naduzywaniem tych substancji. Ostatnio leczenie nie dawało poprawy a pogorszenie stanu wiec przebywałem na zwolnieniu i świadczeniu reh. do końca . Starałem sie o rente i odmowa ,co robic? jak isc do pracy ?skoro pewnie nie dam rady. JAK TO SKUTECZNIE WYLECZYĆ? Czy zus na to renty nigdy nie daje?

Witam Pana
Pyta Pan jak to skutecznie wyleczyć, odpowiedzią jest na to pójście na psychoterapię. Niestety ZUS nie daje na to renty ale może Pan to też rozumieć w kategoriach takich że orzecznik w Pana wierzy i ma Pan być może możliwości.
Anna Suligowska

Witam Pana, to nie jest choroba nieuleczalna, tylko trzeba znaleźć w sobie mocne postanowienie do zmiany. W dotarciu do własnych zasobów, własnych sił, które z pewnością Pan posiada, pomocny może być przede wszystkim psychoterapeuta; bardziej niż psychiatra - ponieważ zdawanie się wyłącznie na lekarza i "karmienie" jego tabletkami nie ułatwia Panu zerwania z nałogami i tendencjami do uzależniania się od zewnętrznych zasobów zasilania; w tym również lekarzy.

Przede wszystkim własna psychoterapia oraz autentyczna wola do zmiany i współpracy z terapeutą, mogą stanowić wyłączną gwarancję tego, że wyjdzie Pan z choroby i doświadczy wewnętrznej przemiany - stanie się Pan osobą wolną, niezależną, silną, zdolną do pracy i założenia np. rodziny.

Pozdrawiam