Zaburzenia lękowo-depresyjne i dysocjacyjne oraz próba samobójcza

Rok temu zostałam hospitalizowana z powodu ataku paniki. Czułam że umarłam, że jestem w wieczności, z której nie ma powrotu. Potem, czułam że jestem we własnym śnie. Przez 3 tyg leżałam w szpitalu. Moja diagnoza wtedy brzmiała zaburzenia lękowo depresyjne i dysocjacyjne. Miesiąc temu znowu tam trafiłam z powodu próby samobójczej. Teraz nie jest lepiej. Czuję że jestem we własnym śnie, dręczy mnie szatan, i chce zabrać moją duszę. Mam przeczucie apokalipsy. Czy mnie wysla do szpitala?

Opisane objawy stanowią podstawę do hospitalizacji, szczególnie jeśli wcześniej podjęła Pani próbę samobójczą. Na pewno warto podjąć leczenie. Jeśli Pani stan będzie stabilny zamiast pobytu na oddziale całodobowym można podjac terapie na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym (zajęcia od 8-15 i powrót do domu). Proszę jednak niezwłocznie skorzystać z pomocy lekarskiej.