Zaburzenia miesiączkowania i PCOS a przyjmowanie leku Estrofem

Witam. Mam 21 lat i Lekarz zalecił mi stosowanie Estrofemu. W sumie to nie wytłumaczył w jakim celu mam go stosować,a po przeczytaniu ulotki trochę się przeraziłam. Miałam zaburzenia miesiączek i PCOS.W ulotce wyrazie jest że stosuje się go u kobiet po menopauzie. W jakim celu ja go mam stosować?Przyjmuję też Duphaston. I staram się zajść w ciąże. Czy te leki są bezpieczne w takim razie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jest to preparat hormonalny stosowany w suplementacji estrogenu. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.