Zaburzenia miesiączkowania jako wynik zmiany klimatu i stresu związanego z podróżą

Witam. Mam pewien poblem z miesiączką. Mam 18 lat. Miesiączkuję od ok. 5 lat. Ostatnio miesiączkę powinnam dostać 22.07, ale dostałam 27.07. Być może jest to spowodowane pobytem nad morzen, a później stresem związanym z podróżą samolotem do Grecji. Miesiączkę skończyłam 31.07, była dość skąpa, ale później miałam brązowe plamienia, aż do dzisiaj, ponieważ pojawiła się krew, tak jak podczas miesiączki. Czym to może być spowodowane? Czy powinnam się martwić, czy to wina klimatu i stresu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany w cyklu, tj. przedłużające się krwawienie może być konsekwencją zmian trybu życia, podróży, stresu, zmiany klimatu, itd. Jeśli jednak takie objawy będą się powtarzać sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.