Zaburzenia miesiączkowania po odchudzaniu i problemach z anoreksją

Moja 15-stoletnia córka przez 8 miesięcy odchudzała się, rozwijała się u niej anoreksja. W końcu udało się nam ją wyleczyć i dziś ma normalną wagę. Zanikła u niej miesiaczka, ale już wróciła, więc jej organizm raczej się ustabilizował. Dziewczyna przyznała mi jednak, że menstruacja pojawia się u niej teraz co 2 tygodnie. W czym może być problem?

Stabilizacja wagi i BMI w opinii specjalistów nie jest już dobrym wskaźnikiem dobrych efektów leczenia anoreksji. Proponuję wizytę u ginekologa a potem u psychoteraputy psychodynamicznego. Być może są to powikłania po anoreksji a być może Pani córka nadal jest chora.