Zaburzenia miesiączkowania po porodzie i pomimo stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Jestem 7 miesięcy po cesarskim cięciu. Od 8 tygodnia po porodzie biorę tabletki antykoncepcyjne ( dla matek karmiacych ) nie karnie juz od 2 miesiecy. Zawsze miesiaczkowalam bardzo "przyjaźnie " bo bez bólu , 4 dni krwawienia i to nie obficie i bardzo regularnie. Teraz moje miesiaczki to koszmar. Pojawiają sie bez sensu , nawet podczas brania tabletek, okres trwa nawet 2 tygodnie. Czy powinnam czekać aż sie unormuje ? Nie ukrywam ze jest to męczące i niepokojące.

Aleksander Ropielewski

Okres ciąży i połogu to czas dużych zmian hormonalnych i powrót do równowagi hormonalnej może zająć więcej niż 7 miesięcy. Sugeruję jednak wizytę u ginekologa, ponieważ bez możliwości oceny stanu klinicznego i ew. badań dodatkowych nie jestem w stanie jednoznacznie ocenić Pani stanu zdrowia.