Zaburzenia miesiączkowania po porodzie przy PCOS

Witam. Po roku starań zaszłam w ciąże dzięki tabletkom clostilbegyt. Mam pcos. Dzisiaj mój syn ma już 6,5 mc a ja nadal nie mam miesiączki. Karmię piersią 3-4 razy na dobę. Zastanawiam się czy tan brak okresu jest spowodowany pcos czy karmieniem piersią? Jest jakaś szansa, że jak skończę karmienie to wrócą miesiączki? I czy będą one regularne? Przed ciążą były bardzo rzadko (raz na 5-6 mc)?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dotychczasowy brak miesiączki po porodzie najprawdopodobniej spowodowany jest stymulacją hormonalną związaną z karmieniem piersią. Niestety nie da się wykluczyć, że powodem jest choroba pierwotna - PCOS. Nie da się na wyrost stwierdzić czy miesiączka, która po zaprzestaniu karmienia piersią powinna się pojawić, będzie regularna. Czas pokarze.