Zaburzenia miesiączkowania, problemy z włosami i trądzik, a podwyższony poziom androgenów

Witam, Czy są jakies inne leki, niż tabletki antykoncepcyjne ,które pomogą na podwyższone androgeny? Pytam, gdyż okazało się ,że nie mogę zażywać anty , a mam straszne problemy z okresem,włosami i trądzikiem. Endokrynolog u którego byłam powiedział ,że tylko i wyłącznie anty moga blokować jajniki. W takim razie co ja mam teraz zrobić? Czy naprawde nie ma innych lekow, które nie powodują zakrzepu-bo przez anty miałam podwyższone APTT. bede wdzieczna za odp
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spironolakton czyli bloker receptora androgenowego. Zastosowanie tego leku musi być poprzedzone badaniami biochemicznymi oraz określeniem stężenia sodu, potasu a także funkcji nerek.