Zaburzenia nerwicowe a niska masa ciała

Witam, mam na imię Agnieszka, mam 27 lat, 169 wzrostu i ważę tylko 45 kilo. Jem normalnie posiłki, ale czuję, że chudnę przez nerwy. Za dużo mam problemów jak na ten wiek. Chciałabym bardzo przytyć, ale nie mam jak. Proszę o pomoc.

Witam! Na podstawie przedstawionych wartości wzrostu i masy ciała można obliczyć BMI, które w Pani sytuacji wynosi ok. 16 co oznacza znaczne wychudzenie. BMI jest obiektywnym wskaźnikiem masy ciała należnej do posiadanego wzrostu i powinno wynosi co najmniej 19. Biorąc pod uwagę opis wydaje się, że przyczyną problemów jest stres i ewentualne zaburzenia lękowe lub ewentualnie zaburzenia odżywiania. Proponuję porozmawiać o swoich problemach z psychologiem lub psychiatrą. Po szczerej rozmowie będzie możliwe dokładne rozpoznanie przyczyny problemów oraz zastosowanie skutecznego leczenia (psychoterapii i/lub farmakoterapii). Pozdrawiam serdecznie!