Zaburzenia oddychania po paleniu papierosa

Witam Ostatnio zapaliłem z głupoty podczas imprezy papierosa i teraz mam problemy z oddychaniem a dokładnie ze złapaniem większej ilości powietrza,dodam że jestem uczulony na kurz i roztocza i byłem odczulany 5 lat,czy to wina papierosa?czy to znaczy że nie moge palić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie nie wolno palić osobom, które są alergikami. Może mieć to długofalowe konsekwencje w postaci chorób, których postępu nie da się zatrzymać (np. POChP lub astma)

jednorazowe zapalenie papierosa nie może wywołać dłuższych czasowo dolegliwości. Natomiast objawy wskazują, że palenie papierosów nie jest dla Pana :)