Zaburzenia oddychania po przecieraniu ścian w czasie remontu

witam. mam problem z oddychaniem, nie mogę wziąść pełnego oddechu i co chwile chce mi się ziewać ale nie zawsze do niego dochodzi. mam tak od kilku dni i podejrzewam ze jest to spowodowane tym ze gdy robiłem remont pokoju przycierałem ściany i nie miałem maski ochronnej.co powinienem zrobić by mi ulżyło? czy płuca się oczyszcza? czy jest jakiś lek bez recepty? z góry dziękuje

Witam. Problemy z wzięciem pełnego oddechu w każdym przypadku wymagają przeprowadzenia pełnego badania lekarskiego i jednoznacznego co jest ich przyczyną. Mogą bowiem wiązać się z istnieniem groźnych stanów chorobowych jak odma opłucnowa czy stłuczenie płuca.