Zaburzenia oddychania przy stwierdzonych polipach w nosie

Witam, 10 lat temu miałam stwierdzone polipy w nosie, od niedawna juz prawie całkiem nie moge oddychać przez nos, 1 dziurka całkiem zatkana druga prawie cała, nie wiem co robić jestem bez ubezpieczenia i to troche potrwa, zanim zapisze sie na zabieg pewnie minie kilka msc :( od kilku dni stosuje 2-3 razy dziennie sudafed to daje ulge ale tylko troszke i na niedługo... czego moge bezpiecznie uzywać przez kilka miesięcy ? jakieś krople ? by choć troche udrażniać sobie nos, prosze o pomoc

Proszę stosować Nasonex aerosol do nosa 2 dawki rano oraz Immuwash aerosol do nosa 3razy po 2dawki. Oba preparaty są bez recepty. Proponuje zrobić KT zatok przynosowych przed kwalifikacja do zabiegu, bo może potrzebny szerszy np.FESS