Zaburzenia oddychania w środku snu

Dzień dobry! mam na imię Adrian i mam 20 lat. Piszę do Państwa bo mam problem ze snem, mianowicie gdy kładę się spać, zasypiam normalnie. W pewnym momencie ciągu snu przestaje oddychać, nie mogę się ruszyć... ani ręką ani nogą, niczym... siłuje się ze samym sobą... uczucie jest potworne, trwa to jakieś 15-20 sekund w pewnym momencie uświadamiam sobie co się dzieje... po tym czasie dopiero puszcza... co to może być i co mam zrobić? Pozdrawiam.

Magdalena Mroczek

Witam, Przyczyną może byc zespół bezdechu śródsennego.Ma on trzy postaci:

zaporową- spowodowaną zaburzeniami przepływu powietrza podczas wdechu przez górne drogi oddechowe (zwiotczenie mięśni w obrębie gardła)

ośrodkową - zaburzenia ośrodka oddechowego w mózgu

mieszaną - współistnienie powyższych postaci

Najlepiej jest zgłosic się do poradni zaburzeń snu, gdzie zdiagnozują schorzenie i wykonają niezbędne badania (np. badanie polisomnograficzne).