Zaburzenia osobowości a Borderline

Witam. Mam zaburzenie osobowości. Ostatnio miałam ostry atak, w trakcie którego pocięłam sobie rękę dość głęboko. Czułam jakbym dosłownie wyszła z siebie, a moja "zła strona" przejęła kontrolę. Śmiałam się histerycznie i umazałam krwią. Poza tym codziennie chcę się zabić... Więc mam pytanie: czy może to wskazywać na coś gorszego niż borderline? Psycholog szkolny mówi, że może to być zaburzenie afektywne, a psychiatra stanowczo to odrzuca i uważa, że dodatkowe testy nie są potrzebne. Co robić?

Podobne zachowania- trudności z kontrolowaniem emocji, ambiwalencja, autoagresja, myśli suicydalne- mogą wskazywać na zaburzenia osobowości. Zachęcałabym do pełnej diagnostyki i podjęcia leczenia, gdyż podobne zachowania zagrażają Pani zdrowiu i życiu. Warto działać już teraz- nim zaburzenia jeszcze bardziej skomplikują Pani życie, doprowadzą do rozpadu relacji itp.

Dzień dobry.
Sytuacje, które Pani opisuje wskazują na duży problem. Nie wydaje się przy tym, by stwierdzenie, czy jest Pani borderline, czy może "czymś gorszym" miało jakiekolwiek znaczenie. Zasadniczo, ludzie rzadko tną się, śmiejąc przy tym histerycznie i to właśnie powinno być przedmiotem rozważań, a nie poszukiwanie odpowiedniej szufladki, do której można by Panią wrzucić. Nawiasem mówiąc, bardzo często ludzie poszukują "naukowego" określenia, co im jest, nie po to, by to zmienić, ale po to, by znaleźć swoiste usprawiedliwienie dla swojego zachowania. Pani poszukiwanie odpowiedniej dla Pani "diagnozy" również wskazuje na podobne intencje, chociaż być może krzywdzę Panią takim "oskarżeniem". Jeżeli tak jest - z góry przepraszam.
W Pani sytuacji sugerowałbym raczej psychoterapię, a nie konsultacje z psychologiem szkolnym. Wydaje się, że psychiatra, o którym Pani pisze, właściwie rozumie Pani postępowanie, nie poddając się Pani sugestiom, jak rozumiem, sugerującym właściwą dla Pani interpretację Pani zachowania.
Pozdrawiam.