Zaburzenia osobowości i samookaleczenia a praca jako terapeutka

Dzień dobry,mam zdiagnozowane m.in. zaburzenia osobowości,jestem na końcu drogi wyleczenia zaburzeń odżywiania,przeszłam też przez problem samookaleczeń,....Mimo to bardzo chciałabym pomagać w przyszłości ofiarom przemocy i ludziom po podobnych przejściach jak ja.Choć mam ograniczoną możliwość skutecznego leczenia(NFZ), uczestniczę w terapii już od 2 lat i wierzę, że kiedyś uda mi się pokonać chorobę.Stąd moje pytanie-czy (zakładając) jako wyleczona osoba będę mogła pracować jako terapeutka?

By zostać psychoterapeutą, konieczne jest ukończenie studiów magisterskich (związanych z tym obszarem czyli: psychologia, pedagogika itp) oraz ukończenie Akredytowanego Kursu Psychoterapii w jednej ze szkół psychoterapeutycznych (4,5 letni kurs). W trakcie takiego kursu (zwykle na początku) następuje weryfikacja uczestników. Jeśli ukończy Pani kurs psychoterapii, będzie Pani mogła pracować jako psychoterapeuta.