Zaburzenia osobowości u 30-latki

Witam. Co oznacza diagnoza zaburzenia osobowości F 60.8.Jeśli są to inne zaburzenia osobowości to czym się charakteryzują jak można je wyleczyć i czy oczywiście się da. Czy należą również do nich narcystyczne zaburzenia osobowości. Bo nie wydaje mi się abym była narcyzem i nie chce być w centrum uwagi otoczenia. Bardziej zależy mi na tym aby to rodzina zwyczajnie mnie akceptowała. A wynikało by ze tak na terapii grupowej opisali mnie specjaliści. Czy osoba stosująca autoagresję to narcyz?

Witam Panią
Zaburzenia osobowości można jak najbardziej leczyća nawet warto , proponuje długoterminową psychoterapię psychodynamiczną albo psychoanalityczną albo można skorzystać z któregoś z oddziałów leczenia osobowości np w Krakowie w Szpitalu Babińskiego albo w Starogardzie Gdańskim w Kocborowie. Niekoniecznie osoba stosująca autoagresję to narcyz, autoagresja jest w tym momencie pojmowana jako sposób radzenia sobie z napięciem
Anna Suligowska