Zaburzenia ostrości widzenia po wpadnięciu do oka odłamku drewna

Gdy pracowałam przy zrywaniu śliwek, do oka wpadł mi odłamek z drzewa, który został natychmiast usuniety. od tamtej pory mam problemy z ostroscia widzenia, czasem jest, ale przewaznie widze zamazane krawedzie, a nigdy nie mialam wady wzroku na to oko. co moze byc przyczyna tego? czy to moze samo przejsc?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy wskazują na konieczność konsultacji okulistycznej. Zdecydowanie proszę zatem nie zwlekać, tylko udać się do specjalisty okulisty, który zbierze wywiad oraz przede wszystkim zbada Pani oko w lampie szczelinowej. Proszę nie bagatelizować problemu, gdyż może skutkować to trwałością patologii w obrębie oka.