Zaburzenia pamięci a cukrzyca typu 2

Witam. Mój chłopak choruje na cukrzyce typu 2. Ostatnio zauważyłam, że zdarza mu się często zapominać co mówiłam do niego np. dzień wcześniej. Czy może to być powodem cukrzycy? Boję się czy te zaburzenia nie będą się nasilać.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niewyrównana glikemia - zbyt wysoki lub zbyt niski cukier może wpływać na poziom koncentracji.
Warto skonsultować z lekarzem, czy cukrzyca jest kontrolowana i leczona prawidłowo.