Zaburzenia potencji a leczenie migotania przedsionków

Bardzo proszę o odpowiedź na poniższe pytanie. Mąż (52 lata) od ponad pół roku prowadzi leczenie migotania przedsionków. Leczenie przynosi pozytywne efekty. Jednakże nastąpiło obniżenie potencji męża. Odkąd przyjmuję lekarstwa jego potencja znacznie się osłabiła, ostatnio nawet zupełnie zanikła (problem z wzwodem i wytryskiem podczas stosunku). Dla męża stanowi to ogromny problem. Moje pytanie: czy na obniżenie potencji męża może mieć wpływ jego choroba (migotanie przedsionków) lub zażywane lekarstwa. A jeżeli tak, czy jest jakaś rada na poprawę tego stanu?

Witam! Zaburzenia potencji mogą występować szczególnie często podczas przyjmowania leków z grupy tzw. antagonistów receptorów beta-adrenergicznych. Są one często stosowane w przypadku migotania przedsionków. Nie jest to natomiast jedyna grupa leków, które można stosować u pacjenta z tym schorzeniem. Przed modyfikacją leczenia konieczna jest wiedza jaki lek stosuje aktualnie pacjent oraz znajomość chorób współistniejących. W związku z tym mąż powinien porozmawiać o problemie z lekarzem prowadzącym leczenie. Mając kompleksową wiedzę o stanie jego zdrowia lekarz odpowiednio zmodyfikuje leczenie tak, by było ono jak najbardziej optymalne. Pozdrawiam