Zaburzenia pracy serca po wysiłku fizycznym

Obrazowo, 27 lat. Po bieganiu (biegam codziennie od ponad pol roku) poczułem zaburzenia bicia serca (bardziej jakby miało przestać bić...). Poszedłem na badania do szpitala - dostałem Atarax, Captopril. Ciśnienie było: 150/105. Wynik ekg - cytując: RZM 100/min, normogram, ujemne załamki Tw III aVF, na wypisie: pacjent wydolny krążeniowo, brzuch miękki, niebolesny. Z tym - zalecenia okresowego badania ciśnienia tętniczego. Problem odwieczny w tym kraju - dostanie się do lekarza. Zwłaszcza, że weekend, a czuję się mocno osłabiony, cały dzień (sytuacja miała miejsce w nocy) mrowi mnie w palcach - ogólnie cały dzień leżę. Proszę o poradę, co mogę robić, zanim uda mi się dostać na wizytę u kardiologa (może jest ktoś w stanie poradzić kardiologa w Katowicach, który przyjmuje w jakiś sensownych terminach na prywatne wizyty, bo na państwową to najmocniej 4 miesiące). Co mogę brać - robić do tej pory, by poczuć się lepiej i czego właściwie mogę się spodziewać? Co mi może potencjalnie być? Z góry dziękuję!

Witam!
Odnosząc się do informacji z wypisu: EKG w normie, badanie fizykalne w normie. Przepisane leki: Atarax - lek o działania uspokajającym, Captopril- lek obniżający ciśnienie tętnicze (doraźny). Stwierdzone wartości ciśnienia tętniczego są nieprawidłowe i wymagają szczegółowej diagnostyki ze względu na młody wiek wystąpienia nadciśnienia. Warto wykonać takie badania jak: morfologia krwi, badanie ogólne moczu, OB, CRP, USG jamy brzusznej, mocznik, kreatynina, AspaT, AlaT, bilirubina,TSH, jonogram, ECHO serca, EKG Holter, RTG klatki piersiowej. Odnośnie dolegliwości to mogą sugerować zaburzenia rytmu serca, zaburzenia elektrolitowe, zaburzenia hormonalne. Proponuję skonsultować problem z kardiologiem w celu diagnostyki nadciśnienia tętniczego oraz odczuwanych dolegliwości. Nie mogę wskazać konkretnej osoby, ale myślę, że wizyta prywatna u kardiologa nie powinna stanowić problemu pod względem terminu (kwestia kilku dni). Do czasu wizyty może Pan spokojnie stosować zalecone leczenie, należy codziennie mierzyć ciśnienie tętnicze krwi.

Pozdrawiam serdecznie!