Zaburzenia rytmu serca a morfologia krwi

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników badań krwi. Mam 28 lat, choruję na zaburzenia rytmu serca, przyjmuję betaloc zook 25 mg, podczas ostatnich 2 badań krwi wyszły mi podwyższone monocyty. W pierwszym badaniu z dnia 17-07-2012 robione w Polskim szpitalu: MONO 0,59 (0,100 - 0,900); MONO% 10,30% (2,00 - 9,00). W drugim z dnia 1.08.2012 robione w niemieckim szpitalu: MONO + 0.93 GPt/l norma (0 - 0,80); MONO% +13% norma (0 - 10). Reszta wyników krwi z obu badań w normie. Proszę o interpretację, czy są obawy do niepokoju?

Witam! Odchylenia są niewielkie - w pierwszym badaniu liczba bezwzględna - ważniejsza niż odsetek - była prawidłowa, w drugim - nieznacznie przekroczyła normę. Wobec braku odchyleń wśród pozostałych wyników oraz jeśli nie ma Pani objawów chorobowych nie martwiłabym się powyższymi wynikami, ale skontrolowałabym morfologię krwi z wykonaniem rozmazu ręcznego/mikroskopowego za ok. 1 miesiąc. Jeśli w kolejnym oznaczeniu widoczna będzie tendencja wzrostowa liczby monocytów, wówczas rozważyć należało będzie wdrożenie diagnostyki przyczyny takiego stanu. Pozdrawiam!