Zaburzenia snu i nocne ataki płaczu u 2-letniego dziecka

Witam Mieszkam w Angli i mam 2 letnia coreczka ktora od 3 m-ce nie przesypia mi calej nocy, budzi sie z strasznym placzem i przychodzi do mnie do luzna.Czasem jest tak ze zasnie u mnie, a bardzo czesto jest ze wierci sie, kopie, placze z zamknietymi oczami i nie moze zasnac przez 3 godz.Ogolnie zaczelo sie to od kiedy pojechalysmy na 2 m-ce do Polski. Wczesniej spala cala noc od 21 do 7-8 sama w swoim pokoju,aktualnie staramy sie z mezem o drugie dziecko. Prosze o pomoc. Pozdrawiam Martyna
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Martyna, a jak Twoja córeczka zachowuje się w ciągu dnia? Czy zauważyłaś coś niepokojącego? Czy konsultowałaś się z pediatrą?
Pozdrawiam

trzeba wykluczyć choroby somatyczne - czyli skonsultować się z pediatrą (mogą to być bóle wzrostowe, lub jakiś pasożyt, lub coś innego jeszcze). Jeśli wykluczycie podłoże somatyczne - trzeba się przyjrzeć temu co córka przeżywa w ciągu dnia (w co, z kim się bawi, jakie bajki ogląda, czy są jakieś sytuacje stresowe lub zamiany w otoczeniu, w relacjach dziewczynki).