Zaburzenia tarczycy a stan włosów

Witam. Zażywam E*** pomimo, że hormony są w normie, ale mam podwyższone anty TPO. Badania wykonywałam ze względu na coraz cieńsze włosy. Na internecie są informacje, że E*** powoduje wypadanie włosów, oraz, że problemy z włosami w chorobie Hashimoto są nieodwracalne. Proszę o informacje, kontrole u endokrynologa mam dopiero we wrześniu. Czy można skutecznie leczyć problemy z włosami w tej chorobie, czy utrata włosów jest nieunikniona? Dziękuje

KOBIETA ponad rok temu

Z pewnością wspomniane zaburzenia, jeśli nie są skrupulatnie leczone, mogą nasilać wypadanie włosów, bądź tak jak Pani napisała włosy mogą być cieńsze... Przy prawidłowym leczeniu, regularnych wizytach u endokrynologa i poziomów hormonów w normie włosy powinny rosnąć jak dotychczas.
Proszę pamiętać o preparatach witaminowych, odżywkach i szamponach hamujących wypadanie i odżywiających korzeń włosa.